Faaliyet Alanlarımız


Travel Retail

1)    Travel Retail

Duty Free- Gümrüksüz Satış

1975 yılından bu yana gümrüksüz satış mağazalarıyla hizmet veren KANER Şirketler Grubu, 2012 yılından itibaren Ercan Havalimanı’nda bulunan Geliş, Gidiş, Last Minute Mağaza ve Konsept Mağazalar olmak üzere toplam mevcut 1500m2lik tüm Duty Free mağazaları işletmesini devralmıştır. DF, yeni yapılacak havalimanında daha da geniş bir alana yayılacaktır. Havalimanı’ndaki mağazalar yanında 2 adet Girne Limanı’nda, 1 adet de Mağusa Limanı’nda gümrüksüz satış mağazası bulunmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet veren mağazalarda dünyanın önde gelen  içki, tütün , parfüm, çikolata, saat, takı,aksesuar  markalarının çeşitli ürünlerinden bulmak mümkündür. 

website link website link website link

 


Havalimanı ve Dış Ticaret Operasyonları

1975 yılında Kıbrıs’ın kuzeyinde ilk Duty Free işletmeciliği lisansını almış olan Kaner Şirketler Grubu, 2012 yılında Kuzey Kıbrıs’ın tek havalimanı Ercan Havalimanı’nın özelleştirilmesiyle 25 yıllığına tüm Duty Free alanlarının işletmesini devralmıştır. Duty Free alanları yanı sıra, Ercan Havalimanı kara tarafında bir adet Yerli Ürünler Mağazasının, hava tarafında iki adet yiyecek içecek noktasının (Gloria Jeans Coffees ve Efes Bar) ve havalimanının otoparkının da işletmesini yapmaktadır.

Ercan Duty Free mağazalarında dünyaca tanınmış birçok ürün ve markanın sunulduğu 1200 m2 Gidiş,  150m2 Geliş, 150m2 Last Minute  mağazaları ile yolcuların seyahat öncesi alışveriş ihtiyaçları için geniş bir ürün yelpazesi sunulmaktadır. 

Duty Free mağazalarına ilaveten, çıkış salonunda uluslararası elit moda markalarının yer aldığı 240 m2’lik Konsept Mağazaları yolculara seyahat öncesi özellikli bir alışveriş ortamı yaratılmıştır.

Kaner Şirketler Grubu bünyesinde çalışan toplam personelin üçte birinin görev yaptığı Ercan Operasyonu kapsamında, Duty Free yanında Kıbrıs’ın geleneksel gıda ürünlerinin satışa sunulduğu Yerli Ürünler Mağazası’nda yolculara Kıbrıs’a özgü lezzetleri ülkelerine taşıma fırsatı sunulmuştur.

Mağazaların yanı sıra, Ercan Havalimanı’nda bulunan otoparkın da işletmesini yapmakta olan Kaner Şirketler grubu, otoparkının da uluslararası standartlarda hizmet vermesi yönünde geliştirme ve iyileştirme çalışmalarına devam etmektedir. 

Kaner Şirketler Grubu, Ercan Havalimanı Operasyonuyla yılda 3 milyonun üzerinde yolcuya 7 gün 24 saat hizmet vermekten gurur duymaktadır.


Serbest Bölge

KANER’in Mersin Serbest Bölge’de Aquamarine Dış Ticaret Şti, Mağusa Serbest Bölge’de ise Trading Ltd. ve Vedka Ltd. adında toplam 3 şirketimiz bulunmaktadır. Bu şirketler bir yandan kendi temsil ettiğimiz ürünlerin ithalat ve ‘tekrar ihracat’ işlemleri için faaliyet gösterirken, diğer şirket ve tedarikçiler için de hizmet vermektedir. KANER ürünlerine talep gösteren bazı firmalara yönelik lojistik hizmeti de sağlayabilen serbest bölge şirketlerimiz, kurulu oldukları bölgelerde ürün talebinde bulunan firmalara da bulundukları lokasyonda hizmet vermektedir.


Franchising

1)    Franchising

Gloria Jean’s Coffees

GJC 1979 yılında Long Grove, İllinois olarak bilinen Chicago’nun kuzeyindeki küçük bir kasabada Ed ve Gloria Jean Kvetco’nun küçük bir hediyelik eşya dükkânı satın alıp hediyelik ürünlerin yanında gurme kahve satmaya başlamalarıyla kurulmuş oldu.

1986 yılında kendi konseptleriyle Gloria Jean’s Coffees U.S.A olarak şirketleştiler. 1995 yılında Nabi Saleh ve Peter Irvine adlı iki ortak Gloria Jean’s Coffees’in isim haklarını Avusturalya kıtası için satın aldılar ve Avusturalya’daki ilk GJC mağazası 1996 yılında açıldı. 2005 yılında Nabi ve Peter, GJC’in üretim ve uluslararası isim haklarının tamamını Gloria Jean’s Coffees U.S.A’den satın aldılar. Böylece GJC’in tüm uluslararası hakları % 100 olarak Avusturalyalı yatırımcılara geçmiş oldu. Sürekli olarak gelişip büyüyen GJC bugün Avusturalya’da 420’nin üzerinde ve dünyanın 50 farklı ülkesinde 900’e yakın şubeye sahiptir. Bu sayı her geçen gün açılan yeni şubelerle artmaktadır. Kaner Şirketler Grubu, uluslararası ambargolara rağmen Kuzey Kıbrıs’taki ilk franchise anlaşmasını imzalayarak, 2007 yılında Dereboyu GJC Mağazasını açtı. 2008 yılında Mağusa, 2010 yılında Girne, 2011yılında Sarayönü ve 2013 yılında Ercan Havalimanında, 2016 da Gemikonağında açılan mağazaları ile misafirlerine dünya markası gurme espresso kahve zevkini yaşatmaktan mutluluk duymaktadır.

website link website link website link

Domino's Pizza

Tom ve James Monoghan kardeşler, 1960 yılında Michigan Ypsilanti’de 500 dolar borçla, DomiNick’s pizza dükkanını satın aldılar. İş yerindeki 1 yıldan sonra, James dükkandaki payına karşılık kardeşinin Wolswagen Beetle arabasını istedi ve iş yerinin tek sahibi olarak Tom, 1965’te Domino’s Pizza olarak dükkanın ismini değiştirdi. 1967’ye kadar iş, gelişti ve Amerika Birleşik Devletleri’nde en hızlı büyüyen pizza şirketi oldu. Günümüzde Domino’s Pizza’nın ABD dışında 2.000den, toplamda da 7.000den fazla mağazası bulunmaktadır. Dünya çapındaki geliri, 3,5 milyar doları aşmıştır ve şirket dikkatli adımlarla halen büyümektedir. Kaner Şirketler grubu ise, Gloria Jean’s Coffeesden sonra, bir dünya markası olan Domino’s Pizza ile 2012 yılında anlaşma imzalamıştır. 2013 Ağustos’ta ilk mağazasını Lefkoşada, daha sonra Gönyeli ve Girnede açtığı mağazaları ile pizza severleri Dünya Markası ile buluşturmuştur. Açıldığı yıldan beri, Domino’s Pizza International tarafından yapılan yıllık üretimhane denetlemelerinde üst üste 5 yıldız alıp, Domino’s Pizza standartlarına uygun olduğunu kanıtlamıştır. 2013 yılında Lefkoşa, 2015 yılında Gönyeli ve 2016 yılında 3. mağazasını Girne bölgesinde açarak, toplamda 50 kişilik bir ekiple hizmet vermektedir.

website link website link website link

 


Satış & Dağıtım

 

 

KKTC

KANER; bugün dünyanın birçok ülkesiyle işbirliği yapan, yıllık 300 konteyneri aşan ithalat hacmiyle ithalat konusunda son derece geniş tecrübeye sahip, standartları yüksek bir firmadır. Bu tecrübe, KANER’e yeni açılımlar için güç verirken Kuzey Kıbrıs pazarını fırsat gören yatırımcılar için de dünya standartlarına sahip, tecrübeli bir firma ile iş birliği yapma fırsatı sağlamaktadır.

TC

KANER’in 1996 yılında Türkiye’deki gümrüksüz satış alanına girmesiyle başlayan ithalat faaliyetine, Mersin Serbest Bölge ve İstanbul’da şirketlerin kurulması ile iş hacmi artışı sağlanmıştır. Halen Türkiye Cumhuriyeti’ne; ABD, Dominik Cumhuriyeti, Honduras, İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa ve KKTC’den ağırlıklı olarak üstün kalite PURO, ALKOLLÜ İÇECEK ve TÜTÜN ithalatı yapılmaktadır.


Dağıtım

KKTC

İç Pazar

KANER’in 1942 yılında ilk ticari faaliyetleri başlamış ve 1974 yılında Philip Morris, John Walker & Sons ve Rothmans International markalarına ait temsilciliklerin alınması ile bugünkü KANER İç Pazar dağıtım ağının temelleri atılmıştır.

Günümüzde;

SİGARA’da: Philip Morris, Imperial

İÇECEK ve ALKOLLÜ İÇECEK’de: Diageo & Mey, Anadolu Grup, The Coca-Cola Company

PURO’da: Altadis USA ,Tabacalera  ( Imperial Tobacco ) , Dannemann, Swisher International, J Cortes ,  Habanos,  Oettinger Imex 

İLETİŞİM’de: KKTCell

EVCİL HAYVAN SEKTÖRÜ'nde: P&G Pet Care gibi dünya şirketleriyle iş ortaklığı yapan KANER, geniş bir satış ve dağıtım ağına sahiptir.

Kuzey Kıbrıs’ın her noktasına ulaşma kabiliyetine sahip yapısı ile her ürün grubu için konusunda uzman, satış ekipleri, donanımlı araçları ve el terminalleri ile 1200’den fazla ürünün satış ve dağıtımını yapmakta, müşterilerine haftada 8000’den fazla ziyaret yapabilmektedir.

Bilgi Teknolojileri bölümünün geliştirdiği özel in-house programlar ile satış ekiplerinin hız kazanması ve gerekli tüm bilgilerin zamanında, eksiksiz stoklanması sağlanmaktadır. Elektronik techizat ve filo konularında teknolojiyi yakından takip ediyor olmak, iş deneyim birikimlerine sahip olmak, kurumsal iş ortaklarından katma değer sağlamak ve de eğitim programlarını takip ederek ekiplerin sürekli gelişimini sağlamak global standartlarda uygulamalar gerçekleştirilmesine vizyon oluşturmaktadır.
KANER, tüm bu özellik ve yetenekleri ile Kuzey Kıbrıs piyasasında sürekli daha iyiye koşan bir oyuncu, ulaşılması güç bir rakip konumundadır.
İç piyasanın ilgili tüm noktalarında KANER’in ithal ettiği içki, tütün, puro, gıda, iletişim, kahve ve evcil hayvan bakımı ürünlerine ulaşmak mümkün olmaktadır.

TC

İç Pazar

KANER, 1999 yılında Türkiye iç pazarında Rizla kağıt ve tüplerinin dağıtımına başlamış ancak değişen tütün ürünleri yasası ile ürünlerinin dağıtımını 2006 yılında sona erdirmiştir.

2006 yılında Habanos S.A, Altadis USA ve Davidoff firmalarına ait dünyaca bilinen el sarması puroların mal temin hakkını elde etmiş, bu ürünleri Türkiye piyasasına sunmuştur .

KANER’in 2008 – 2012 yılında Kuzey Kıbrıs’a Eukanuba ve Iams ürünlerini ithal etmesi ve bu piyasadaki üstün başarısı; 2009 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nde de P&G Pet Care’in genel distribütörü olmasını sağlamıştır. KANER; Türkiye pazarında yaptığı yenilikçi, farklı satış ve pazarlama yöntemleri, kullanılmıştır

 


Operasyonel

Operasyonel

Saha Gücü

KANER’in bugünkü başarılı satış ve dağıtım operasyonunun temelleri, 1942’den bu yana edindiği bilgi birikimi ve iş ortaklığı yaptığı şirketlerden edindiği tecrübelerle oluşmuştur. Konularında eğitimli, son teknoloji ile donanımlı ekipleri; hizmet verdiği işletmelere öğrendiği ve uyguladığı “know-how”ı taşıyarak, onların da global standartları yakalamalarında vizyon oluşturmaktadır.

El terminalleriyle donatılmış 76 uzman satış personeli, 

9 saha ekibi, 

201 muhtelif tipte donanımlı araç, 

2500 civarında müşteri 

8500 'ün üzerinde haftalık ziyaretle, 

SAP kurumsal kaynak planlama / karar destek modülü entegre sistemi

KANER; ilgili olduğu pazarda bugün çok ciddi bir saha gücüne, yeteneğe, hıza ve konusunda derin bir birikime sahiptir.