Faaliyet Alanlarımız

İthalat & Dağıtım

 

 

KKTC

KANER; bugün dünyanın birçok ülkesiyle işbirliği yapan, yıllık 300 konteyneri aşan ithalat hacmiyle ithalat konusunda son derece geniş tecrübeye sahip, standartları yüksek bir firmadır. Bu tecrübe, KANER’e yeni açılımlar için güç verirken Kuzey Kıbrıs pazarını fırsat gören yatırımcılar için de dünya standartlarına sahip, tecrübeli bir firma ile iş birliği yapma fırsatı sağlamaktadır.

TC

KANER’in 1996 yılında Türkiye’deki gümrüksüz satış alanına girmesiyle başlayan ithalat faaliyetine, Mersin Serbest Bölge ve İstanbul’da şirketlerin kurulması ile iş hacmi artışı sağlanmıştır. Halen Türkiye Cumhuriyeti’ne; ABD, Dominik Cumhuriyeti, Honduras, İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa ve KKTC’den ağırlıklı olarak üstün kalite PURO, ALKOLLÜ İÇECEK ve TÜTÜN ithalatı yapılmaktadır.


Dağıtım

KKTC

İç Pazar

KANER’in 1942 yılında ilk ticari faaliyetleri başlamış ve 1974 yılında Philip Morris, John Walker & Sons ve Rothmans International markalarına ait temsilciliklerin alınması ile bugünkü KANER İç Pazar dağıtım ağının temelleri atılmıştır.

Günümüzde;

SİGARA’da: Philip Morris, Imperial

İÇECEK ve ALKOLLÜ İÇECEK’de: Diageo & Mey, Anadolu Grup, The Coca-Cola Company

PURO’da: Altadis USA ,Tabacalera  ( Imperial Tobacco ) , Dannemann, Swisher International, J Cortes ,  Habanos,  Oettinger Imex 

İLETİŞİM’de: KKTCell

EVCİL HAYVAN SEKTÖRÜ'nde: P&G Pet Care gibi dünya şirketleriyle iş ortaklığı yapan KANER, geniş bir satış ve dağıtım ağına sahiptir.

Kuzey Kıbrıs’ın her noktasına ulaşma kabiliyetine sahip yapısı ile her ürün grubu için konusunda uzman, satış ekipleri, donanımlı araçları ve el terminalleri ile 1200’den fazla ürünün satış ve dağıtımını yapmakta, müşterilerine haftada 8000’den fazla ziyaret yapabilmektedir.

Bilgi Teknolojileri bölümünün geliştirdiği özel in-house programlar ile satış ekiplerinin hız kazanması ve gerekli tüm bilgilerin zamanında, eksiksiz stoklanması sağlanmaktadır. Elektronik techizat ve filo konularında teknolojiyi yakından takip ediyor olmak, iş deneyim birikimlerine sahip olmak, kurumsal iş ortaklarından katma değer sağlamak ve de eğitim programlarını takip ederek ekiplerin sürekli gelişimini sağlamak global standartlarda uygulamalar gerçekleştirilmesine vizyon oluşturmaktadır.
KANER, tüm bu özellik ve yetenekleri ile Kuzey Kıbrıs piyasasında sürekli daha iyiye koşan bir oyuncu, ulaşılması güç bir rakip konumundadır.
İç piyasanın ilgili tüm noktalarında KANER’in ithal ettiği içki, tütün, puro, gıda, iletişim, kahve ve evcil hayvan bakımı ürünlerine ulaşmak mümkün olmaktadır.

TC

İç Pazar

KANER, 1999 yılında Türkiye iç pazarında Rizla kağıt ve tüplerinin dağıtımına başlamış ancak değişen tütün ürünleri yasası ile ürünlerinin dağıtımını 2006 yılında sona erdirmiştir.

2006 yılında Habanos S.A, Altadis USA ve Davidoff firmalarına ait dünyaca bilinen el sarması puroların mal temin hakkını elde etmiş, bu ürünleri Türkiye piyasasına sunmuştur .

KANER’in 2008 – 2012 yılında Kuzey Kıbrıs’a Eukanuba ve Iams ürünlerini ithal etmesi ve bu piyasadaki üstün başarısı; 2009 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nde de P&G Pet Care’in genel distribütörü olmasını sağlamıştır. KANER; Türkiye pazarında yaptığı yenilikçi, farklı satış ve pazarlama yöntemleri, kullanılmıştır

 


Havalimanı ve Liman Operasyonları

Havalimanı ve Liman Operasyonları

Ercan Havalimanı Duty Free Operasyonu

1975 yılında Kuzey Kıbrıs’ın ilk duty free lisansını almış olan KANER Şirketler Grubu, 2013 yılından itibaren 25 yıllığına Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Ercan Havalimanı’nın, duty free operasyonu münhasır işletme hakkını almıştır.

Ercan Havalimanı’nda bulunan KANER Duty Free, geliş, gidiş ve last minute mağazaları olmak üzere toplam 2424 m2’lik alana sahiptir. Duty Free mağazaları ürün yelpazesini 20.000 çeşidin üzerine çıkararak mağaza içerisinde yer alan Parfüm ve Kozmetik, Çikolata ve Şekerleme, Oyuncak, Elektronik, Hediyelik Eşya, Seyahat Aksesuarları, Tütün ve Tütün Ürünleri ve İçki kategorilerinin yanında, Moda ve Aksesuar kategorisiyle de birbirinden değerli dünya markalarını satışa sunmaktadır.

KANER Duty Free mağazaları, Ercan Havalimanı operasyonuyla yılda 3.5 milyonun üzerinde yolcuya 7 gün 24 saat hizmet sunmaktadır.
Detaylı bilgi için www.kanerdutyfree.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Ercan Havalimanı F&B ve Otopark Operasyonu

Havalimanı operasyonların içerisinde duty free mağazalarının haricinde, Kıbrıs’ın yerli ürünlerini bulabileceğiniz Kıbrıs’ın Tadı Mağazası’nın, havalimanında beklerken vakit geçirebileceğiniz Gelincik Cafe, Gloria Jean’s Coffees, Efes Bar ve Ercan Havalimanı Otoparkı’na ait alanların da işletmesini yapmaktadır.

Girne ve Mağusa Limanı Duty Free Shopları

Havalimanı’ndaki mağazalar yanında geliş ve gidiş olarak 2 adet Girne Limanı’nda, hem geliş hem de gidiş salonu hizmetleri sunabilen 1 adet de Mağusa Limanı’nda KANER Duty Free Shop bulunmaktadır.


Serbest Bölge

KANER’in Mersin Serbest Bölge’de Aquamarine Dış Ticaret Şti, Mağusa Serbest Bölge’de ise Trading Ltd. ve Vedka Ltd. adında toplam 3 şirketimiz bulunmaktadır. Bu şirketler bir yandan kendi temsil ettiğimiz ürünlerin ithalat ve ‘tekrar ihracat’ işlemleri için faaliyet gösterirken, diğer şirket ve tedarikçiler için de hizmet vermektedir. KANER ürünlerine talep gösteren bazı firmalara yönelik lojistik hizmeti de sağlayabilen serbest bölge şirketlerimiz, kurulu oldukları bölgelerde ürün talebinde bulunan firmalara da bulundukları lokasyonda hizmet vermektedir.Operasyonel

Operasyonel

Saha Gücü

KANER’in bugünkü başarılı satış ve dağıtım operasyonunun temelleri, 1942’den bu yana edindiği bilgi birikimi ve iş ortaklığı yaptığı şirketlerden edindiği tecrübelerle oluşmuştur. Konularında eğitimli, son teknoloji ile donanımlı ekipleri; hizmet verdiği işletmelere öğrendiği ve uyguladığı “know-how”ı taşıyarak, onların da global standartları yakalamalarında vizyon oluşturmaktadır.

El terminalleriyle donatılmış 76 uzman satış personeli, 

9 saha ekibi, 

201 muhtelif tipte donanımlı araç, 

2500 civarında müşteri 

8500 'ün üzerinde haftalık ziyaretle, 

SAP kurumsal kaynak planlama / karar destek modülü entegre sistemi

KANER; ilgili olduğu pazarda bugün çok ciddi bir saha gücüne, yeteneğe, hıza ve konusunda derin bir birikime sahiptir.