İthalat & Dağıtım

 

 

KKTC

KANER; bugün dünyanın birçok ülkesiyle işbirliği yapan, yıllık 300 konteyneri aşan ithalat hacmiyle ithalat konusunda son derece geniş tecrübeye sahip, standartları yüksek bir firmadır. Bu tecrübe, KANER’e yeni açılımlar için güç verirken Kuzey Kıbrıs pazarını fırsat gören yatırımcılar için de dünya standartlarına sahip, tecrübeli bir firma ile iş birliği yapma fırsatı sağlamaktadır.

TC

KANER’in 1996 yılında Türkiye’deki gümrüksüz satış alanına girmesiyle başlayan ithalat faaliyetine, Mersin Serbest Bölge ve İstanbul’da şirketlerin kurulması ile iş hacmi artışı sağlanmıştır. Halen Türkiye Cumhuriyeti’ne; ABD, Dominik Cumhuriyeti, Honduras, İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa ve KKTC’den ağırlıklı olarak üstün kalite PURO, ALKOLLÜ İÇECEK ve TÜTÜN ithalatı yapılmaktadır.


Dağıtım

KKTC

İç Pazar

KANER’in 1942 yılında ilk ticari faaliyetleri başlamış ve 1974 yılında Philip Morris, John Walker & Sons ve Rothmans International markalarına ait temsilciliklerin alınması ile bugünkü KANER İç Pazar dağıtım ağının temelleri atılmıştır.

Günümüzde;

SİGARA’da: Philip Morris, Imperial

İÇECEK ve ALKOLLÜ İÇECEK’de: Diageo & Mey, Anadolu Grup, The Coca-Cola Company

PURO’da: Altadis USA ,Tabacalera  ( Imperial Tobacco ) , Dannemann, Swisher International, J Cortes ,  Habanos,  Oettinger Imex 

İLETİŞİM’de: KKTCell

EVCİL HAYVAN SEKTÖRÜ'nde: P&G Pet Care gibi dünya şirketleriyle iş ortaklığı yapan KANER, geniş bir satış ve dağıtım ağına sahiptir.

Kuzey Kıbrıs’ın her noktasına ulaşma kabiliyetine sahip yapısı ile her ürün grubu için konusunda uzman, satış ekipleri, donanımlı araçları ve el terminalleri ile 1200’den fazla ürünün satış ve dağıtımını yapmakta, müşterilerine haftada 8000’den fazla ziyaret yapabilmektedir.

Bilgi Teknolojileri bölümünün geliştirdiği özel in-house programlar ile satış ekiplerinin hız kazanması ve gerekli tüm bilgilerin zamanında, eksiksiz stoklanması sağlanmaktadır. Elektronik techizat ve filo konularında teknolojiyi yakından takip ediyor olmak, iş deneyim birikimlerine sahip olmak, kurumsal iş ortaklarından katma değer sağlamak ve de eğitim programlarını takip ederek ekiplerin sürekli gelişimini sağlamak global standartlarda uygulamalar gerçekleştirilmesine vizyon oluşturmaktadır.
KANER, tüm bu özellik ve yetenekleri ile Kuzey Kıbrıs piyasasında sürekli daha iyiye koşan bir oyuncu, ulaşılması güç bir rakip konumundadır.
İç piyasanın ilgili tüm noktalarında KANER’in ithal ettiği içki, tütün, puro, gıda, iletişim, kahve ve evcil hayvan bakımı ürünlerine ulaşmak mümkün olmaktadır.

TC

İç Pazar

KANER, 1999 yılında Türkiye iç pazarında Rizla kağıt ve tüplerinin dağıtımına başlamış ancak değişen tütün ürünleri yasası ile ürünlerinin dağıtımını 2006 yılında sona erdirmiştir.

2006 yılında Habanos S.A, Altadis USA ve Davidoff firmalarına ait dünyaca bilinen el sarması puroların mal temin hakkını elde etmiş, bu ürünleri Türkiye piyasasına sunmuştur .

KANER’in 2008 – 2012 yılında Kuzey Kıbrıs’a Eukanuba ve Iams ürünlerini ithal etmesi ve bu piyasadaki üstün başarısı; 2009 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nde de P&G Pet Care’in genel distribütörü olmasını sağlamıştır. KANER; Türkiye pazarında yaptığı yenilikçi, farklı satış ve pazarlama yöntemleri, kullanılmıştır