Havalimanı ve Dış Ticaret Operasyonları

1975 yılında Kıbrıs’ın kuzeyinde ilk Duty Free işletmeciliği lisansını almış olan Kaner Şirketler Grubu, 2012 yılında Kuzey Kıbrıs’ın tek havalimanı Ercan Havalimanı’nın özelleştirilmesiyle 25 yıllığına tüm Duty Free alanlarının işletmesini devralmıştır. Duty Free alanları yanı sıra, Ercan Havalimanı kara tarafında bir adet Yerli Ürünler Mağazasının, hava tarafında iki adet yiyecek içecek noktasının (Gloria Jeans Coffees ve Efes Bar) ve havalimanının otoparkının da işletmesini yapmaktadır.

Ercan Duty Free mağazalarında dünyaca tanınmış birçok ürün ve markanın sunulduğu 1200 m2 Gidiş,  150m2 Geliş, 150m2 Last Minute  mağazaları ile yolcuların seyahat öncesi alışveriş ihtiyaçları için geniş bir ürün yelpazesi sunulmaktadır. 

Duty Free mağazalarına ilaveten, çıkış salonunda uluslararası elit moda markalarının yer aldığı 240 m2’lik Konsept Mağazaları yolculara seyahat öncesi özellikli bir alışveriş ortamı yaratılmıştır.

Kaner Şirketler Grubu bünyesinde çalışan toplam personelin üçte birinin görev yaptığı Ercan Operasyonu kapsamında, Duty Free yanında Kıbrıs’ın geleneksel gıda ürünlerinin satışa sunulduğu Yerli Ürünler Mağazası’nda yolculara Kıbrıs’a özgü lezzetleri ülkelerine taşıma fırsatı sunulmuştur.

Mağazaların yanı sıra, Ercan Havalimanı’nda bulunan otoparkın da işletmesini yapmakta olan Kaner Şirketler grubu, otoparkının da uluslararası standartlarda hizmet vermesi yönünde geliştirme ve iyileştirme çalışmalarına devam etmektedir. 

Kaner Şirketler Grubu, Ercan Havalimanı Operasyonuyla yılda 3 milyonun üzerinde yolcuya 7 gün 24 saat hizmet vermekten gurur duymaktadır.